Kis lépésekkel a nagy változásért!
A gyermeked viselkedésére csak a saját reakcióid megváltoztatásán keresztül tudsz hatni. Ha te változtatsz, ő változni fog!
1 napos élő műhely szülőknek a dac, a hiszti, a konfliktusok hatékony kezelésére. A szeretetteli határhúzás gyakorlatának elsajátítására. A te és a gyermeked érzelemszabályozási képességének a fejlesztésére.
Elmélet és saját élmény gyakorlatok, önismeret és gyerek fókusz együtt.
Mit kapsz a műhelyen?
✅ hatékony eszköztárat:
- a hisztik megelőzésére
- a hisztik kezelésére
- a gyermeked érzelem- és viselkedésszabályozási képességének fejlesztésére
- a saját érzelmeid szabályozására, a nyugalmad és önbizalmad megőrzésére
- a rosszul sikerült helyzetek helyrehozására
- a konfliktusok közbeni kapcsolódásra közted és a gyermeked között
✅ tapasztalást arról, hogy:
- mit élhet át a gyermeked a hiszti és dac idején
- milyen saját (korai) mintáidat, traumáidat mozdítja meg a hiszti és mit kezdhetsz velük
- hogyan tudod a szülői erődet pozitív módon használni
- hogyan tudsz magad és a gyermeked felé elfogadással fordulni
✅ tudást:
- a gyermeki idegrendszer és érzelemszabályozás fejlődéséről
- a szülőnek a gyermek érzelemszabályozásában betöltött szerepéről
A dackorszakban rejlő lehetőségek
A dackorszak kihívás és közben egy nagyszerű lehetőség arra, hogy mélyen átdolgozd a kapcsolatodat a határokkal, az agresszióval, a frusztrációval és a tehetetlenség érzésével. Hogy megtanulj kapcsolódni a gyermekeddel akkor is, amikor határt tartasz. Hogy megtanuld megnyugtatni magadat és őt is a látszólag csillapíthatatlan érzelmi hullámverésekben.
A hiszti kezelésekor két ember érzelmi viharait kell neked jól kezelned. A magadét és a gyermekedét. Valójában a gyermeked és te sokszor ugyanazokat az érzéseket élitek át egy-egy konfliktusban. Amit megtanulsz magadban kezelni, azt fogod tudni a gyermekednél is kezelni.
A konfliktus nem rossz. A konfliktusban nem kell sérülni. A konfliktus nem szakítja meg a kapcsolódást. Sőt. A konfliktus képes megerősíteni a kapcsolatot. A konfliktusban lehet érzelmileg fejlődni. Ez a kihívása és a lehetősége is a dackorszaknak. Használd ki!
A gyermekednek egy életre szóló erőforrássá válhat, ahogyan te kapcsolódsz hozzá a hiszti közben is.
Viselkedéses és kommunikációs eszköztár
Mit, mikor és milyen hangsúllyal, hangerővel, milyen arckifejezéssel mondasz, hogyan mozdulsz, hogyan osztod be a napi ritmust, hol vannak a határok, mindez nagyban befolyásolja a gyermeked reakcióját, a hisztik gyakoriságát és hosszát. A zaklatottság, a harag, az ellenállás, a játszmák vagy éppen a megnyugvás és együttműködés irányába tudja őt segíteni.
Ez a viselkedéses szint, a megragadható eszköztár. A műhelyen sok olyan eszközt tanulunk és gyakorlunk, amelyek a hiszti megelőzésében és kezelésében segítenek nektek.
Érzések és idegrendszer
A hiszti nagy erejű érzelmeket mozdít meg. Az idegrendszer harcolj és menekülj gombját kapcsolja be a gyerekben és a szülőben is. Ez a védekezés és támadás állapota. A harc terepe.
Ha van érzelmi kapacitásod a saját érzéseid megélésére és kezelésére, akkor vissza tudsz találni a belső biztonságérzetedhez még akkor is, amikor a gyermeked tombol.
Akkor ki tudsz szállni a harcból. Ez pedig kulcs a kapcsolódáshoz. A kapcsolódás pedig kulcs a gyermeked megnyugtatásához. Azaz a hiszti hatékony kezeléséhez. És ezzel az együttműködéshez.
Nem mindegy, hogy honnan jönnek a szavaid, a mozdulataid, a tetteid. A harc, a zaklatottság vagy a belső nyugalom állapotból. A hatás ettől függően más lesz. A gyermeked elsősorban a te belső állapotodra, a te idegrendszered pillanatnyi állapotára rezonál.
Ezért fontos az érzelmekkel, az idegrendszerrel való munka is. Hogy a nyugalom, a bizalom, a biztonság és kapcsolódás talaján használd az eszközöket. Így fognak igazán működni. A műhelyen éppen ezért az érzelmek szintjén is dolgozunk.
Megértés és tisztánlátás
Mi a cél? Hogy engedelmeskedjen? Hogy magától megnyugodjon? Hogy tiszteljen? Hogy nyugodtabbak legyenek az együttlétek? Hogy a gyermeked kiegyensúlyozott legyen?
A hisztik és konfliktusok kezelése éveken át a mindennapjaitok természetes része. Nem mindegy, hogy ezek során mit építesz fel a kapcsolatotokban és a gyermeked érzelemszabályozásában.
Éppen ezért a műhelyen pontosan meghatározzuk, hogy a gyermeked érzelmi és szociális fejlődése, a veled (veletek) való kapcsolata szempontjából mi a cél a hisztik és bármilyen érzelmi vihar kezelésekor.
Fontos továbbá értened a gyermeked és a saját idegrendszered működését. A hiszti, az érzelmi viharok és konfliktusok törvényszerűségeit. Ha mindezt átlátod, akkor sokkal kitartóbban tudsz a cél felé dolgozni.
Kinek szól a műhely?
Dackorszakukat élő gyermekek szüleinek
Mindenre ellenkezik és nemet mond? Látszólagos apróságokon kiborul?
Ha szeretnél tisztán látni, hogy ezekben a helyzetekben mivel segítesz neki és magadnak, ha szeretnéd tudni, hogy mi az a szülői viselkedés, ami hosszútávon a gyermeked érzelemszabályozási képességét és a köztetek lévő együttműködést segíti elő, akkor neked szól a műhely.
Dackorszak előtt álló gyerekek szüleinek
Szeretnél felkészülni a dackorszak és a hiszti kezelésére?
Ha szeretnéd előre átlátni a dackorszak jelentőségét és a te szülői reakcióid hosszútávú hatását a gyermeked fejlődésében, akkor ez a csoport neked szól. Ha szeretnéd felülírni magadban a konfliktuskezelés magaddal hozott negatív mintáit és szeretnél új mintákat begyakorolni, akkor ez a műhely segíteni fog neked ebben.
A konfliktuskezelésben fejlődni vágyó szülőknek
Tudod magadról, hogy nehéz határokat húznod? Félsz a konfliktusoktól?
A gyermeknek a határok megtapasztalása elemi szükséglete. Ennek hiányában szorongani fog. Ha szeretnél biztonságérzetet nyerni a konfliktusokban és szeretnéd szeretetteli és egyben határozott módon képviselni a határokat , akkor ez a műhelysorozat neked szól.
Hogyan dolgozunk a műhelyen?
✅ Test-orientált gyakorlatokkal, páros gyakorlatokkal, hanggal és mozgással, amelyek segítenek átélni
- a gyermeked belső élményét
- a saját belső határtartási mintáidat
- a saját konfliktus kezelési mintáidat
- a zaklatottságból, tehetetlenségből a megnyugvásba való átmenet élményét
- a konfliktuskezelés negatív eszköztárának (fenyegetés, zsarolás, következetlenség, magára hagyás) érzelmi hatását
- a kommunikáció és kapcsolódás új, pozitív eszköztárának érzelmi hatását
- az (ön)elfogadást, a saját erődbe való beleállást
✅ Elméleti tudással interaktív előadás keretében
- a fejlődéslélektan és az idegtudományok bizonyítékokon alapuló ismeretei az érzelemszabályozásról
- szülő-gyerek kapcsolat jelentőségéről
- kötődés és a konfliktuskezelés kapcsolatáról
✅ Beszélgetéssel és megosztással
- tapasztalatok és érzések megosztása elfogadó, támogató légkörben
Mire van még szükséged?
- Szándékra, hogy változtass!
- Befelé figyelésre és kíváncsiságra, hogy ránézz, hogy mi zajlik benned és a gyermekedben a viselkedési szint alatt, az érzelmek és szükségletek szintjén.
- Kitartásra és gyakorlásra, hogy új mintákat építhess fel a konfliktusok kezelésére!
- Bátorságra és elfogadásra, hogy merj hibázni!
- Türelemre, hiszen ez egy hosszú út első lépése.
Szülő-kisgyerek konzulens, test-orientált terapeuta és laktációs tanácsadó vagyok.
Végtelen sokat hibáztam anyaként. Még mindig küzdök bizonyos témákkal. Az egyik legnagyobb kihívás számomra a határhúzás és a gyerekeim frusztrációjának kezelése (volt).
Közben átél(t)em, hogy rengeteg dolgon lehet változtatni. Néha meglepően apró lépések is nagy változást hoznak. Ennek a megtapasztalását szeretném átadni neked.
A felnőttekkel való egyéni szomatikus terápiás munkám és a sok száz családdal való konzulensi munkám tapasztalataiból született a műhely anyaga.
Elmélet és saját élmény gyakorlatok, önismeret és gyerek fókusz együtt.
Szeretettel várlak.
Verdes Dóra – szülő-csecsemő konzulens, test-orientált terapeuta és laktációs tanácsadó
A hiszti nem fog eltűnni. Te nem leszel tökéletes szülő.
Több lesz a megértés és a könnyedség. Nagyobb a kontroll érzet. Kevesebb az önkritika. Kisebb a bűntudat. Több az elfogadás.
Csökken a konfliktusokkal töltött idő. Több lesz a kapcsolódás élmény. Nő a szülői hatékonyság. Erősödik az együttműködés a családotokban.
Mikor, hol, mennyiért?
A hiszti kezelése műhely
2023. február 10.
10.00 – 17.00
Budapest I. kerület
29 000 Ft / fő / alkalom
35 000 Ft / szülőpár / alkalom
Tudok-e gyerekkel jönni?
Nem, ez a program felnőtteknek szól. Akkor tudsz hatékonyan részt venni, befelé figyelni, ha gyerek nélkül érkezel.
Van-e garancia a programra?
Igen. Nekem fontos, hogy tényleg hasznosítani tudd a program anyagát és ne érezd kidobott pénznek a vásárlásodat. Ezért ha legalább 1 alkalmon részt vettél és elégedetlen vagy, akkor kérdés nélkül visszautalom számodra a befizetésed 100%-át.
Mik a lehetőségeim, ha nem tudok eljönni az alkalomra?
A tanfolyam díját a csoport indulása előtt 10 napon belüli lemondásnál nem tudom visszaadni.
Ha anyagi nehézségeim vannak, kérhetek kedvezményt?
Igen. A verdes.dora@gmail.com email címen írhatsz nekem és van lehetőség csökkentett árért részt venni a műhelysorozaton.
Mikor válik véglegessé a jelentkezésem?
A regisztrációs lap kitöltése önmagában nem biztosítja a helyedet. Az előleg befizetésével tudod a helyed lefoglalni.