Az online műhelyen végigvesszük a részleges és teljes elválasztás menetét megkönnyítő eszközöket az előkészítéstől az utolsó szopiig. Fókuszban az 1 év feletti gyerekek elválasztása. Előadás, beszélgetés, rövid gyakorlatok és kérdésekre szánt idő is lesz a műhelyen.
Szeretnéd elválasztani a szopizó gyermeked, de bizonytalan vagy, hogy hogyan állj neki? Szeretnéd, ha nem okozna törést a gyermekednek? Úgy érzed, itt az ideje az éjszakai/nappali szopiról leszoktatni? Megpróbáltad, de nem sikerült? Kétségeid vannak, hogy érett-e már rá? Te sem vagy biztos magadban? Milyen a gyöngéd elválasztás? Hogyan függ össze az elválasztás és az érzelemszabályozás fejlődése?
Megnézzük, hogy mi ad az elválasztás folyamatában neked és a gyermeknek biztonságot. Hogy a leszoktatatás elsősorban ne veszteség, hanem megerősödés legyen mindkettőtök számára.
- Meddig jó szoptatni? Készen áll(sz) az elválasztásra/korlátozásra?
- Ki döntsön, te vagy a gyerek?
- Anyai érzések – bűntudat, kimerültség, ingerültség, ambivalencia
- Mitől NEM fog sérülni, ha elválasztod / korlátozod a szopiban?
- Hogyan készítsd fel a gyermeked?
- Az elalváshoz való szopiról való leszokás lépései a felkészítéstől az utolsó szopiig
- Az éjszakai elválasztás lépései
- A nappali szoptatások korlátozásának / elhagyásának szempontjai
- Mi segít, ha sír és tiltakozik?
- Bölcsibe készül a gyerek. El kell-e ehhez választani?
- Bármi, amit kérdésként felteszel 🙂
MIKOR? HOL? MENNYIÉRT?
November 18. hétfő 17.00-19.15 Google Meet alkalmazáson – 6900Ft/fő
Vannak ingyenes helyek olyan anyák számára, akiknek a részvételi díj kifizetése nehézséget okoz! Emailben jelezd, ha ezt szeretnéd igénybe venni!
- A befizetés után megkapod a linket és a további tudnivalókat. A műhelymunkán való részvételhez szükséges, hogy legyen Google Meet alkalmazásod
- Fontos, hogy legyen segítséged a gyerekedhez a műhely ideje alatt. Ha nyűgös, unalmas neki a képernyő előtt lenni vagy nem tudsz miatta figyelni, akkor legyen, aki átveszi. Ha megteheted, akkor gyerek nélkül, egy nyugodt helyiségből jelentkezz be, ahol tudsz magadra és a beszélgetésre figyelni.
- Ha valamiért mégsem tudnál részt venni, akkor a 10 napnál korábban történt lemondás esetén a teljes összeget visszatérítem. A 10 napon belüli lemondások esetében nem tudom a díjat visszautalni.
- Maximum létszám 25 fő (minimum létszám 10 fő)
- A műhely után megkapod a műhely teljes diasorát.
- Az alkalomról nem készül felvétel, hogy minden résztvevő biztonságban érezhesse magát a személyes tapasztalatok megosztásához és kérdések feltevéséhez.
- Szeretettel várlak:)
visszajelzések – Mit kaptál a műhelyen?
- „Nagyon jó volt ez az alkalom, rengeteg segítettél, Dóra, köszönök mindent!!!! A teljes tudatlanságból, kétségbeesésből eljutottam oda, hogy van egy határozott képem arról, hogyan tovább. Amit kaptam Tőled: tudás, bátorítás, magabiztosság.”
- „Megerősített abban, hogy jobb ezt fokozatosan csinálni. Fontos volt minden, ami a folyamat lelki hátteréről szólt, és különösen a felkészítéshez adott eszközök, tippek. Köszönöm.”
- „Magabiztosabbá tett lelkileg és kézzelfogható segítséget adott.”
- „Önbizalmat adott, hogy sikerülni fog. Hasznos volt a felkészítés része, nem tudtam eddig, hogy kezdjek neki.”
- „A konkrét gyakorlaton túl a lélektani hátteret is megismerhettem. Az előadás átfogó és követhető volt. Tetszett az, hogy megszólítottál minket, és közösségben érezhettem magam anyatársaimmal. Az előadás segített meglátni, hogy hol vagyunk ebben a folyamatban, milyen utak vannak, mi az amit jól csinálok, min kellene változtatnom. Nagyon hálás vagyok ezért az előadásért.”
- A kontextus, kötődési, nevelési témák megvilágítása volt a leghasznosabb számomra.
- „Rengeteg hasznos gyakorlati útmutatást kaptam.”
- „Az egész előadás nagyon hasznos volt! Maga a folyamat jól felépített, összefoglalt. Köszönöm.”